Slunečný víkend a trocha háčkování / Sunny weekend and a little crochet

O víkendu bylo moc krásně. Sluníčko svítilo a nás tím vytáhlo na malou procházku. Šli jsme tak trochu zkontrolovat zahrádku. Kromě bobků od zajíců a hromádek od krtků se zatím nic neklubalo. Ale zahrada je kousek od lesa, tak jsme se šli podívat  i tam. V lese už krásně vykukují sněženky :)

Last weekend was very nice. The Sun was shining so we went for a little walk. We was in our garden to look. Nothing is in flowering here apart from the droppings of hares and many molehill. The garden is far from the forest, so we went to look there as well. The snowdrops have started blooming here :)

Sluníčko mi zlepšilo náladu a já se zase pustila do něčeho nového … zkusila jsem naháčkovat pár kytiček. Ty mám v plánu pak pověsit na větvičky a nebo udělat z nich girlandu na okna … ještě nejsem rozhodnutá. Háčkování mne dost chytlo .. je jednoduché a všechno rychle hotové :)

The Sun has improved my mood and I again launched into something new … I tried a few flowers to crochet. I have plans to hang on the branches or make them into garland on windows … I am still not decided. The crochet is my new hobby .. everything is simple and quickly done:)

Také jsem zkusila uháčkovat svou první flanderskou krajku ve tvaru srdíčka. Moc se mi líbilo u Helenky na blogu a díky jejímu podrobnému popisu mi to i docela šlo ;) Helenko děkuji!
Uháčkovala jsem jej z melírované příze zn. Sněhurka, ale myslím si, že lépe vynikne v čisté bílé.  Třeba příště ;)

I also tried to crochet my first Bruges‘ lace in the shape of hearts. I really liked in the Helen’s blog. I was getting good thanks to Helen’s detailed description ;) Helen thank you!
I think that will stand out better in  white. Maybe next time ;)

Také jsem trochu pokročila na „Peace and Plenty“, ale to ukážu až v dalším příspěvku ;)

I also made some progress on „Peace and Plenty,“ but I will show this in the next post ;)

Hezký den! / Have a nice day!


7 Comments on Slunečný víkend a trocha háčkování / Sunny weekend and a little crochet

 1. Zuzana
  2010/03/01 at 14:39 (8 roky ago)

  Evka, to srdiecko je nadherne aj v tychto farbach. Tou zltou farbou to evokuje jar, a kvietky tu tiez nadherne…vesele…jarne… ;)

  Odpovědět
 2. Lenocka
  2010/03/01 at 16:42 (8 roky ago)

  Evi, krasne vecicky :) … asi sme na rovnakej vlnovej dlzke pretoze ja som sa tiez teraz dala na hackovanie …ta nadcha mi asi zmenila naladu ;) …mam hotovych uz par veci, ale este stale som leniva z toho vysedavania a vylihovania pod dekou, tak sa mi to akosi nechce nafotit …ale aj pocasie na tom ma svoju vinu …napadal nam tu sneh, tak sa mi nic nechce :(
  Tvoje fotky z prebudzajucej prirody mi pozdvihli naladu :) …vidim, ze jar sa uz pomalicky blizi …idem pokracovat v hackovani ;)

  Odpovědět
 3. Helča
  2010/03/01 at 20:36 (8 roky ago)

  Evi, to je nádhera! Krásně veselé jarní barvičky, moc se mi to líbí, jsi opravdu šikula! Mám radost, že můj návod byl pro někoho potřebný. Měj se hezky a krásný první březnový týden!! Helča

  Odpovědět
  • Magda
   2015/02/24 at 22:46 (3 roky ago)

   Dobrý den, Heli (a Evi), mohla bych být tak smělá a poprosit Vás o návod na Vaše srdíčko? Přístup na Váš blog nemám, tak se nemůžu podívat a nevím, jak zažádat… Jaké jsou, prosím, jeho rozměry? Budu Vám moc moc vděčná za odpověď! Děkuji, Magda S.

   Odpovědět
 4. Melissa
  2010/03/01 at 21:19 (8 roky ago)

  Eva, you are doing so well with your crochet work! They are all beautiful and I love the colours you have chosen! They are very sunshine-y!

  Odpovědět
 5. celenka
  2010/03/02 at 13:19 (8 roky ago)

  to je nadhera zlatko moje :) chran si ich, pretoze minimalne o jeden kvietok prides, ked dojdem za tebou :)
  si velmi sikovna ;)

  Odpovědět
 6. evik
  2010/03/03 at 09:04 (8 roky ago)

  Holky děkuji moc za pochvalná slova :) Vždy mne ták krásně zahřejou u srdíčka!

  Leni, nachlazení je otravné. Doufám, že už je ti lépe a lépe. Už se moc těším na tvoje fotky. Jinak focení sněženek mi dalo letos pěknou fušku. Zkus se zouhnout k zemi s „baťohem“ na břiše :D Takže jsou trošku mázlé, ale snad mi to prominete ;)

  Celenko už se na tebe moc těším a neboj jedno ti schovám ;)

  Melissa, Thank you for your words of encouragement!

  Odpovědět