TUSAL 2014

Zdravím vás všechny v novém roce!

Můj první letošní příspěvek bude vlastně taková výzva. Viděla jsem tento nápad na zahraničních blozích a moc se mi líbil … konkrétně tady. A o co vlastně jde?

Jde o sbírání tzv. ORT … v angličtině je to zkratka pro staré nitě. Jsou to vlastně zbytky nití které odstříháváte při vyšívání a nebo při háčkování či pletení. Tyto konce jsou ukládány do průhledných skleniček nebo misek, jako dekorace.

Proč dávat zbytky do sklenic? Ne každý je schovává. Někdo je hází rovnou do koše, někdy se stane, že se nitě válí na gauči či po podlaze :) Uložením těchto ústřižků na jednom místě vznikne krásná náhodná směs barevných nití. Focením těchto dekorativních sklenic a dávání je na blog vznikl projekt … TUSAL = Totally Useless Stitch a Long

 Rozhodla jsem se, že bych podobnou akci mohla rozjet i v našich končinách ;)

Pokud byste se chtěla některá ke mně přidat, ráda vás uvítám!!!

 A co pro to udělat?

 1. Najděte si nějakou sklenici a ukládejte do ní zbytky příze. Můžou tam být i odstřižky látek, stužek, krajek či jiných ozdob. Tuto sklenici můžete plnit celý rok anebo můžete každý měsíc nádobu vyprázdnit a začít znovu – to záleží jen na vás!

 2. Každý měsíc, konkrétně když je měsíc v novu, vyfoťte svou sklenici a vložte fotografii na svůj blog.

 3. Použijte aktuální stav ORT sklenice. Toto není soutěž … nevyhrává ten, kdo má nejvíce odstřižků!

 4. Měly byste přidávat obrázek každý měsíc … Novoluní … i když jste nic nového nepřidaly. Cílem je dát obrázek jednou za měsíc, ale nebojte se, nebude žádné vyřazování či napomínání, když se opozdíte, dáte dříve anebo vynecháte ;)

 5. Když dáte foto vaší sklenice na blog, vložte komentář na můj blog s příspěvkem mého TUSAL daného měsíce a vložte sem i odkaz na váš příspěvek. Aby se mohly kouknout k vám i ostatní.

Novoluní pro rok 2014:

1. leden … tento termín mi trošku unikl, omlouvám se

30. leden

1. březen

30. březen

29. duben

28. květen

27. červe

27. červenec

25. srpen

24. září

23. říjen

22. listopad

22. prosinec

 

Pokud byste se chtěly připojit, zanechejte komentář u tohoto příspěvku. Také prosím o vložení informace o TUSAL 2014 i na vašem blogu ;)

Vkládám pro představu obrázek mé sklenice z uplynulých měsíců (nepamatuji si jak dlouho je sbírám) ;)

tusal_cz

Přeji vám krásný den!!!

Těším se na vás v novém projektu ;)

podpis

8 Comments on TUSAL 2014

 1. mokopa
  2014/01/03 at 14:21 (5 roky ago)

  Připojuji se …odkaz je na mých stránkách.Doufám, že mně to přinutí „projekty“ dotahovat do konce a budu pilnější ;o) Ze srdce Mokopa

  Odpovědět
 2. Zuzana
  2014/01/03 at 16:59 (5 roky ago)

  Tak se přidávám:-) Jdu najít skleničku, napsat si termíny do kalendáře….a příspěvek a svůj blog dám také:-) Zuzana

  Odpovědět
 3. Maryša
  2014/01/19 at 20:17 (4 roky ago)

  Ahojky Evičko, ústřižky vlnek a bavlnek dávám do hodně staré zavařovací sklenice po babičce už několik roků, mám už dvě téměř plné. Když mě zůstane větší kousek vlny, udělám malinké klubíčko a to dávám též do sklenice a tyhle mě zdobí v ložnici a obývaku jako zajímavá dekorace. Ráda bych se připojila, ale nemám blog. Takže zdravím a projektu zdar Maryša :O)

  Odpovědět